GYIK
1. Mi a coaching?
A coaching egy olyan profi segítő beszélgetés, amely az ügyfelet abban támogatja, hogy könnyebben megoldja problémáit, nehézségeit, elakadásait, ezáltal a tőle telhető legjobb teljesítményt nyújtsa.
2. Milyen hosszú egy coaching folyamat?
A közös munka legalább öt ülésen keresztül tart. Ennyi találkozó szükséges ahhoz, hogy egy témát átfogóan feldolgozzunk és megfelelő választ alakítsunk ki rá. Fontos az ülések között eltelt idő, ezért heti egy alkalmat szoktam javasolni.
3. A coaching tanácsadás?
A coaching nem tanácsadás, coachingban a megoldásokat az Kliens hozza létre és valósítja meg. A coaching fókuszában nem maga a probléma áll, hanem az, ahogyan a problémát az Kliens értelmezi.
4. Mi a különbség a terápia és a coaching között?
A coaching nem pszichoterápia. A coaching a jelenre és a jövőre, a még meg nem történt eseményekre koncentrál, időről időre visszanyúl a múltba, hogy megértse a reakciókat. Ezzel ellentétben a pszichológia általában a múltban megélt lelki traumák feldolgozásában segít és a cochinghoz képest sokkal hosszabb ideig tart.
5. Milyen módszert alkalmazok ?
Coaching ülések alkalmával a Grow modellt használom, ami segít a célok kitűzésében és elérésében strukturált kérdések segítségével. Valamint a Diadal modellt, ami segít az kliensek céljainak megvalósításában jól meghatározott lépések és irányított kérdések révén.
6. Kinek való a coaching?
A coaching azoknak való, akik szeretnének fejlődni, önismeretet szerezni, és céljaikat hatékonyabban elérni. Ideális azok számára, akik nyitottak az új perspektívákra, és készek aktívan dolgozni saját fejlődésükön. Ha valaki személyes kihívásokkal küzd, vagy egyszerűen csak szeretne egy támogató szakember segítségével előrelépni, a coaching remek választás lehet.
7. Hogyan zajlik a coaching?
Online formában tudunk találkozni az első ismerkedő beszélgetésünk 30 perces ezután, ha úgy döntesz, hogy velem szeretnél tovább dolgozni akkor mindig 60 perces üléseken fogunk találkozni. 18 éves kor fölött fogadom a női klienseimet. Az elhangzottakkal kapcsolatban titoktartás kötelez.
8. Hogyan zajlik az online coaching?
Online coachin folyamata ugyan úgy történik, mint egy személyesen tartott coaching ülés. Szükséged lesz egy nyugodt helyre, ahol a 60 percet zavartalanul eltudod tölteni, jegyzetfüzetre, valamint egy kamerával, mikrofonnal és fülhallgatóval felszerelt laptopra vagy számítógépre.
9. Hogy fizethetem az üléseket?
Előre utalással tudod rendezni.
10. Meggondolhatom magam a coaching folyamat alatt?
A folyamatot bármikor megszakíthatod, ha nem szeretnéd folytatni. A coaching mindig a Kliens javait szolgálja. A hatékony coaching folyamat viszont a megbeszélt ülések végigvitele esetén tudja elérni az általad felállított
célját.
11. Mi történik miután lezárjuk a folyamatot?
A coaching folyamat lezárása után értékeljük az elért eredményeket, meghatározzuk a további lépéseket. Amennyiben szeretnél utánkövetést rövidebb akár egy- egy alkalmas ülések keretében erre van lehetőség. Fontos, hogy az üléseken tanultakat és a kapott eszközöket továbbra is alkalmazd a mindennapi életedben.